Затверджено фінансування найкращих проектів програми транскордонного співробітництва

Спільний Моніторинговий Комітет Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 роки затвердив фінансування найкращих проектів з другого конкурсу проектних заявок в рамках 2 і 3 пріоритетів.

Рішення було прийнято під час IV засідання Комітету, що відбулося 30-31 липня 2012 р. у Варшаві. Всього Комітет затвердив 37 проектних заявок на суму біля 43,8 млн. євро, в тому числі 10 польсько-білоруських проектів, 22 польсько-українські проекти а також 5 тристоронніх проектів. У зустрічі взяли участь представники центральних та регіональних органів влади Польщі, Білорусі та України. Засідання Комітету очолив віце-міністр Регіонального Розвитку Марцелі Нєзгода.

"Рішенням комітету були відібрані 37 проектів, які мають велике значення для польських, білоруських та українських організацій, розташованих у прикордонних регіонах", - розповів заступник міністра Марцели Незгода.

Пріоритет 2 ("Підвищення якості життя") спрямований на діяльність, пов'язану з охороною навколишнього середовища в прикордонному регіоні, а також на підвищення ефективності прикордонної інфраструктури, процедур перетину і підвищення безпеки кордонів. Пріоритет 3 (Захід 3.1. "Підвищення можливостей транскордонного співробітництва на регіональному та місцевому рівні") стосується дій, які дозволять зміцнити потенціал місцевих і регіональних установ у сфері транскордонного співробітництва.

В основі всіх проектів, рекомендованих до фінансування, лежить транскордонне партнерство, що означає, що незалежно від країни походження заявника, фінансування отримають всі партнери з Польщі, Білорусі та Україні. Відібрані проекти були подані в рамках конкурсного набору, оголошеного в період з 16 травня до 30 вересня 2011 р.

Крім того, члени СМК були проінформовані про стан виконання Програми: обговорювався процес контрактування проектів з 1-го конкурсного набору, а також діяльність Представництв СТС у м. Бресті і Львові. У ході засідання також було порушено тему польсько-білорусько-української співпраці на 2014-2020 рр..

Джерело