Новини

Підписатися на цю категорію по RSS

                                                                                       

Громадською організацією «Екологічні ініціативи» (ЕІ) у співпраці з міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) в рамках реалізації проекту «Українське громадянське суспільство за європейське поводження з відходами», який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках «Програми підтримки громадянського суспільства в Україні – 2015», проведено оцінювання обсягів утворення ртутьвмісних відходів в Україні. 

1 жовтня 2013 року в японському місті Кумамото 92 країн підписали Мінаматську Конвенцію про ртуть, яка стала значною міжнародною подією в боротьбі з шкідливими наслідками забруднення ртуттю. Конвенція є останнім інструментом серед конвенцій щодо поводження з хімічними речовинами і відходами. Мета Мінаматської Конвенції полягає в охороні здоров'я людини і навколишнього середовища від антропогенних викидів ртуті та її сполук, а також встановленні контролю за життєвим циклом ртуті.

Однією з перешкод на шляху до приєднання Україні до Мінаматську конвенцію є відсутність плану  впровадження Конвенції, який неможливо розробити без всебічного аналізу інформації про обсяги виробництва та обороту в Україні ртутьвмісного обладнання та інформації про кількість ртутьвмісних відходів. 

Оцінка обсягів та шляхів утворення ртутьвмісних відходів в Україні проведена на підставі  аналізу наявних статистичних даних у сфері управління відходами, аналізу даних від митних органів щодо імпорту / експорту обладнання, яке містять ртуть (компактні і та лінійні трубчасті люмінесцентні лампи, ртутні лампи високого тиску, та інше електронне обладнання, косметичні засоби, що містять ртуть, неелектронне медичне обладнання та ін.). 

Аналітичний звіт, підготовлений в рамках дослідження, містить також рекомендації щодо першочергових заходів на шляху приєнання та впровадження в Україні Мінаматської конвенції.

З результатами дослідження можна ознайомитись тут.

Громадська організація «Екологічні ініціативи» (ЕІ) та міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» реалізовує проект «Просування реформи системи поводження з відходами на регіональному рівні в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках співпраці для розвитку. 

Спільно з департаментом житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації запрошуємо представників об'єднаних територіальних громад на тренінг «Рекомендації для підготовки регіональних планів управління відходами». Мета тренінгу – допомогти об’єднаним територіальним громадам у розробці ефективних моделей управління відходами. З програмою заходу можна ознайомитися тут

Де: м. Харків, площа Свободи, 5, департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації.

Коли: 15 листопада 2018 року, 09:30. 

Що отримають учасники тренінгу: практичні рекомендації для розроблення моделі управління відходами ОТГ. 

На заході буде визначено пілотні ОТГ, яким надаватиметься допомога експертів ЕІ у розробці моделей управління відходами. 

Організатори забезпечують учасників роздатковими матеріалами та харчуванням. Інформацію про учасників просимо надсилати на електронну пошту office@eco-initiatives.org.ua з відміткою «Тренінг для ОТГ Харківської області». У повідомленні зазначити прізвище, ім’я, по батькові учасника, посаду, електронну пошту та контактний номер телефону.

У разі виникнення питань просимо звертатися до організаторів:

Громадська організація «Екологічні ініціативи»

Тел. / факс: +38 032 253-76-50

         +38 093 449 45 94

Електронна пошта: office@eco-initiatives.org.ua

Семінар проводиться за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках співпраці для розвитку 

Сьогодні відбулась презентація та обговорення проекту документу «Концепція електромобільності Львова». Участь в обговоренні приймали заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк, директор департаменту розвитку Наталія Бунда, представники Львіської міської ради, експерти ГО «Екологічні ініціативи», представники громадськості. Презентувати Концепцію мала честь наша громадська організація.

Далі....

ГО «Екологічні ініціативи» при підтримці Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації реалізовує проект «Навчальні семінари з екоменеджменту та природоохоронного законодавства для об’єднаних територіальних громад».

Серія з чотирьох одноденних семінарів проходитиме в обраних ОТГ 10-13 жовтня 2017 року. Процес відбору приймаючих семінар ОТГ триває до 18 вересня, місця проведення будуть повідомлені додатково.

Далі....

Розпочався прийом заявок на конкурс "Екологічно чистий населений пункт", який проводить Львівська обласна рада.

Позмагатись за ці кошти можуть ті, хто досягли значних успіхів по наступним напрямкам:

- організації роботи із впровадження екологічних заходів та забезпечення їх виконання на території відповідної громади правил дотримання санітарного стану та благоустрою населеного пункту;

- ремонту, реконструкції та облаштування наявних об’єктів екологічного призначення і спорудження нових;

- створення належних умов для праці, відпочинку та побуту громадян;

- проведеної роботи, пов’язаної з охороною довкілля, у тому числі із запобігання забрудненню річок, озер, повітряного басейну, а також із зменшення шуму і забезпечення раціонального використання природних ресурсів;

- озеленення населених пунктів, збереження наявних і створення нових парків, скверів, лісопарків та інших об’єктів зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури й садово-паркового мистецтва;

- впровадження малих архітектурних форм екологічного призначення, що відзначаються новизною конструкцій, економічністю й зручністю в експлуатації;

- впровадження сучасних технологій санітарного очищення населених пунктів, утилізації та знешкодження твердих побутових відходів.

Далі....