Українці мало знають про те, у якому стані ліси в країні

Новини
Теґи: |
Понеділок, 27 вересня 2010 г.

Українці не мають доступу до об’єктивної інформації про стан лісів в країні. Такого висновку дійшли експерти проекту ЄС з удосконалення системи управління лісовими ресурсами.

Євросоюз занепокоєний нераціональним використанням природних ресурсів, що спричиняє більшість екологічних катастроф. З особливим розмахом лісові насадження знищують у Східній Європі. У межах європейської політики сусідства ЄС запропонував семи країнам колишнього СРСР допомогу з вдосконалення закону про ліси та використання цих ресурсів. В Україні головною проблемою виявилося те, що люди не мають можливості контролювати лісове господарство і впливати на рішення влади. Експерти радять владі змінити закон про інформування громадськості.

Заплутані закони

Місцеві громади позбавлені можливості розпоряджатися природними ресурсами, які знаходяться на їхній території, сказав Deutsche Welle Павло Кравець, консультант Міжнародного союзу охорони природи, що є одним з виконавців проекту ЄС в Україні. «Місцеві громади, можливо, не повною мірою поінформовані про свої права і звертаються до органів управління у якості прохачів, а не повноправних господарів, які можуть захищати своє законне право», - наголосив Кравець. За його словами, в українському законодавстві дуже багато невизначеностей щодо інформування громадськості про стан природних ресурсів, коли одна інстанція надає інформацію, а інше відомство невмотивовано її утаємничує. Експерти європейського проекту розробили для українських парламентарів відповідні поправки до законодавства і сподіваються , що в Україні про ліси люди знатимуть більше.

Джерело