Міністерство охорони навколишнього середовища хотіло позбавити Львів води

Новини
Теґи:
Вівторок, 1 вересня 2009 г.

На Львів було здійснено замах. Від міста хотіли забрати родовища, з яких Львів отримує майже 50% води. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Він повідомив, що від Міністерства охорони навколишнього природного середовища України на адресу обласного управління навколишнього середовища у Львівській області було надіслано лист за підписом виконувача обов’язки міністра Івана Чорнокура. У ньому міністерство просить надати погодження щодо продажу спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування питних підземних вод Жулинської ділянки Стрийського родовища.

За словами міського голови Львова Андрія Садового, такий лист він отримав на день свого народження.

«Надати такий дозвіл – це фактично лишити Львів без води», – каже Садовий. Він повідомив, що одразу cкерував своє звернення у Генеральну прокуратуру України і Службу безпеки України. «Я дивуюсь київським чиновникам і співпрацею з ними», – сказав Садовий, додавши, що між нимта Кабміном «добрі відносини».

Мер також поінформував, що під час свого перебування у столиці вчора поставив до відома щодо цієї ситуації і Прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко. З його слів, коли він отримав цього листа, у нього був шок. Такий же шок вчора отримали і у столиці, коли ознайомилися із листом.

Мер каже, що ходить інформація, мовляв, частину родовища хочуть забрати під видобування нафти. За його словами, якщо б такий дозвіл надали, то у Львові одразу б зросла вартість води, «бо скажіть, що це нафтове родовище і платіть за воду».

Садовий також повідомив журналістів, що одразу вчора цей лист був відкликаний. На запитання журналістів, чи буде хтось покараний за такий крок, адже лист підписаний в. о. міністра, Садовий зазначив: «Надіюсь, що на мої запити у ГПУ та СБУ проведуть службове розслідування. Я подивлюсь, яка буде реакція».

Водночас мер Львова зазначив, що «повторення подібних ситуація в нашій країна можна очікувати у будь-який час». «Я зобов’язаний був повідомити вас про такий факт», – сказав мер Львова.

Джерело