Масове вимирання бджіл загрожує знищенням людства вже через чотири роки.

Новини
Теґи: |
Середа, 9 лютого 2011 г.

Масове вимирання бджіл, що розпочалось в світі, загрожує знищенням людства вже через чотири роки. Про це попереджав ще Ейнштейн. Комахи запилюють значну частину сільськогосподарських рослин, і їх зникнення може різко загострити без цього зростаючу продовольчу кризу.

Чому бджіл стає менше ніхто точно не знає. Можливо це повязано з певними вірусами чи паразитами, або скоріш за все, з використанням у сільському господарстві пестецидів. Яди проти шкідників впливають і на корисних комах, пошкоджуючи їх нервову систему. Так чи інакше, факти говорять, що кількість бджіл на планеті з кожним роком скорочується, відмічає The Daily Telegraph.

В США кожної зими помирає від 30 до 35% бджолиних колоній, тоді як раншіше холод не витримували тільки 10% бджіл. З 1961 року кількість американських бджіл зменшилась у два рази, а кількість бджіл в перерахунку на гектар скоротилась на 90%. Подібні проблеми існують також у Європі, Латинській Америці, та в Азії.

Значення бджіл полягає в тому, що вони запилюють приблизно третину всіх сільськогосподарських рослин, в тому числі яблука, цибулю, капусту, цитрусові, помідори і т.д. Хоча рослини можуть запилюватись вітром чи іншими комахами, значення бджіл не варто недооцінювати. Як відмічав Альберт Ейнштейн, якщо бджоли зовсім зникнуть, то людство попрямує за ними вже через чотири роки.

В січні 2011 року Продовольча та сільськогосподарська організація ООН повідомила, що світові ціни на продовольство досягнули історичного максимума з 1990 року. Індекс цін виріс по результатам минулого місяця на 3,4%. На думку експертів, революції що розпочались в арабських країнах були викликані в тому числі і подорожчанням найнеобхідніших продуктів харчування.

Ситуація достатньо серйозна, як повідомляє аграрний банк Rabobank, так як попит на продукцію сільського господарства постійно зростає через збільшення населення Землі, змін в дієті в цілому ряді країн, а також через використання зернових для виробництва біопалива. Бджолярі поки закликають відмовитись від деяких пестицидів, які шкодять бджолам. Цим шляхом вже пішли в деяких європейських країнах, заборонивши використання неонікотиноїдів.

Джерело