Кримські екологи вимагають закрити небезпечний смітник

Новини
Теґи: |
Понеділок, 5 жовтня 2009 г.

Кримські екологи закликають керівництво Сімферополя закрити смітник твердих побутових відходів у мікрорайоні Кам’янка (околиця міста) і провести його рекультивацію через екологічну небезпеку.

Про це сказано повідомленні кримської громадської організації "Екологія й світ", повідомляють "Українські новини".

Відповідно до повідомлення, під закликом підписалися президент Кримської академії наук, професор Віктор Тарасенко й 300 жителів мікрорайону. У повідомленні зазначено, що 29 вересня в результаті чергової пожежі на смітнику сталося задимлення приміщень у школі №42, через що були скасовані заняття й негайно евакуйовані учні й учителі.

У зв'язку із цим 30 вересня в Кам'янці відбулися збори жителів мікрорайону. Учасники їх вимагали від влади Сімферополя й Криму закрити смітник і провести його рекультивацію.

"Полігон українсько-словацького підприємства "Сімеко" на порушення орендного договору приймає сміття не тільки Сімферополя, але і Ялти, тим самим збільшуючи небезпеку загоряння й збільшення обсягу тіла смітника, що вже відпрацював свій ресурс", - зазначено в заяві.

За даними екологічної організації, з 710 учнів в 690 спостерігаються різні хронічні захворювання, діти перебувають на обліках у різних медичних фахівців. Зі слів Тарасенка, полігон ТПВ в Кам'янці, побудований на початку 80-х років, не відповідає сучасним санітарно-екологічним вимогам. Період експлуатації полігона планувався до 1993 року, але складування сміття на ньому триває, незважаючи на відсутність протифільтраційних екранів й інших інженерних бар'єрів для захисту навколишнього середовища.

У ґрунтах довкола смітника вченими виявлено широкий спектр токсичних хімічних елементів у кількості, яка перевищує допустимі концентрації. Також установлено, що у воді зі свердловин завглибшки 15-30 метрів спостерігається підвищене хімічне забруднення, категорія її токсичності досягає 80%, при нормі не вище 10-15%.

На думку Тарасенка, у районі перебування смітника можливо небезпечне хімічне й бактеріальне забруднення підземних вод. "Люди готові до актів громадської непокори й акцій протесту, якщо питання не буде вирішено кардинально й безповоротно. Іти на компроміси й прислухатися до "розумних аргументів" влади про недостачу коштів жителі не мають наміру", - сказано в заяві.

Екологи пропонують владі знайти прийнятний майданчик під будівництво сміттєпереробного заводу й полігона.

У Кам'янці проживають близько 10 тис. чоловік.

51% акцій українсько-словацького підприємства "Сімеко" перебуває у власності Сімферопольської міськради.

Джерело