Екологи далі слідкуватимуть за проїздом джипів у лісах

Новини
Теґи:
Понеділок, 4 липня 2011 г.

Екологічні активісти роз’яснили учасникам перегонів по бездоріжжю Ukraine Trophy 2011 екологічне законодавство та попередили про відповідальність у випадку заїздів на території заповідників. Акцію із роздачею листівок з картами заповідників активісти провели на Майдані Незалежності перед стартом учасників перегонів.

„На вимогу екологів організатори пробігу у п’ятницю надали нам новий маршрут автоперегонів, який дійсно обходить заповідники біля кордонів та перетинає Поліський заповідник лише один раз по дорозі загального значення. Але перегони не є рухом по певній дорозі - маршрут представляє собою низку контрольних точок, на які треба заїхати. Тому немає впевненості, що дійсно машини не заїдуть в заповідники”, - заявила одна з організаторів акції Марія Фатікова.

Аби пересвідчитися у тому, що машини дійсно оминуть заповідники, активісти екологічного руху планують їхати разом з телебаченням, а також стояти з лісниками заповідника на кордонах. Також, на прохання активістів, організатори акції беруть кількох активістів у машину супроводу. Ці активісти зможуть проїхати увесь маршрут до Шацьких озер та перевірити, чи дійсно кордони заповідників не порушуються.

„Хоча маршрут і не прокладений через заповідники, він пролягає через низку заказників, які також є об'єктами природно-заповідного фонду, у яких також живуть червонокнижні види. Ми вважаємо, що Міністерство екології має прийняти відповідні норми щодо таких територій,тане дозволяти тут заходи, які наносять шкоду цінним екосистемам”, - додала Фатікова.

Слідкувати за перебігом перегонів ви можете на блозі pryroda.in.ua/jeaping, який вестимуть активісти з місця подій.

Фотографії організаторів акції:

http://on.fb.me/lXeJfB

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Марія Фатікова,

093 469 80 10