Яворівканал скидає каналізаційні стоки в транскордонну річну Шкло

Новини
Теґи: |
П’ятниця, 19 березня 2010 г.

Держінспектори з охорони навколишнього природного середовища провели перевірку у м. Яворів фактів забруднення поверхневих вод річки Шкло  внаслідок несанкціонованих скидів  стічних вод. Встановлено, що господарсько-побутові стічні води, які приймає МКП «Яворівканал» до каналізаційної мережі без очищення скидають із каналізаційних колекторів трьома випусками.

Скидають неочищені стоки безпосередньо в транскордонну річку Шкло. Це призводить до значного забруднення та погіршення екологічного стану річки, що може спричинити загибель водних живих ресурсів і як наслідок - складну некеровану санітарно-епідеміологічну ситуацію.

Відповідно до ст. ст. 44, 70 Водного кодексу України, скидання стічних вод у поверхневі водні об’єкти заборонено. У МКП «Яворівканал» відсутні погоджені у встановленому законодавством порядку нормативи ГДС. Виходячи із вищенаведеного, підприємство проводить самовільний несанкціонований скид стічних вод у поверхневий водний об’єкт, що є порушенням вимог ст.ст.40, 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 44, 70, 95, 100, 110 Водного кодексу України та Постанови КМУ № 465 від 25.03.1999р.

Екологічна ситуація із стану водовідведення в місті Яворів є критичною і потребує реального, термінового вжиття заходів щодо відтворення водних ресурсів, приведення в належний санітарно-технічний стан мереж каналізації та очисних споруд.

Державна екологічна інспекція у Львівській області зобов’язала міського голову Яворова в найкоротші терміни вжити невідкладних заходів з метою припинення забруднення. У зв’язку з тим, що річка Шкло є транскордонною річкою із Республікою Польща, яка входить у Європейський Союз, вимоги щодо транскордонного забруднення поверхневих вод посилені, зокрема, підвищено штрафні санкції і їх обов’язкова сплата.

Джерело